Natjecanje u poznavanju prometnih propisa

Poštovane ravnateljice, poštovani ravnatelji,

Ministarstvo unutarnjih poslova u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i tvrtkom Moj telekom d.o.o. iz Zagreba uz podršku Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet , organizira jedanaesto državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

U  privitku vam dostavljamo informacije o natjecanjima te vas pozivamo da potaknete učenike na sudjelovanje u natjecanju.

S poštovanjem,

Uprava za odgoj i obrazovanje

U utorak 1.10.2019. točno u podne kreće jedanaesto po redu državno natjecanje svih učenika osnovnih škola i svih osnovnih škola iz Republike Hrvatske u poznavanju prometnih propisa ovdje na Prometnoj Učilici. Natjecanje obuhvaća korištenje Prometne Učilice. U natjecanju se boduje pregled poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te postignuće na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Za sudjelovanje u natjecanju učenici trebaju imati AAI@EduHR korisničke podatke koje su već dobili ili mogu dobiti u svojoj školi. Natjecati se mogu i učenici koji su se samostalno registrirali na stranicama Prometne Učilice, a čije su podatke pregledali i verificirali učitelji iz njihovih škola.

Najtecanje je organizirano u tri kategorije:

• pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima
  • natjecanje razrednih odjeljenja i njihovih voditelja
  • natjecanje škola

Natjecanje traje do 30. studenoga 2019. (do 12:00 sati), a najuspješniji učenici, razredno odjeljenje i njihov voditelj te 3 najsupješnije škole osvojit će vrijedne nagrade.

Nagrade osvajaju učenici i to za osvojeno prvo do petog mjesta po razredu (uzrastu) osnovne škole, najuspješniji razred u Republici Hrvatskoj i njegov voditelj  te tri najuspješnije škole. Ukupno će biti dodijeljeno 45 nagrada.

Nagrade za učenike 1. i 2. razreda:

• 1. - 3. mjesto: Mini robot set
  • 4. i 5. mjesto: Bluetooth zvučnik

Nagrade za učenike od  3. do 6. razreda:

• 1. mjesto: Strawbees Coding & Robotics Kit
  • 2. mjesto: Slackline set
  • 3. mjesto: Gaming slušalice
  • 4. i 5. mjesto: Eksterna baterija

Nagrade za učenike 7. i 8. razreda:

• 1. mjesto: Laptop
  • 2. mjesto: Sportska kamera
  • 3. mjesto: Bluetooth zvučnik
  • 4. i 5. mjesto: Eksterna baterija

Nagrada za nauspješniji razred (i njihove prijatelje):

• jednodnevni izlet po izboru

Nagrada za voditelja najuspješnijeg razreda:

• Laptop

Nagrade za 3 najuspješnije škole:

• Tablet PC

Uključite se. Uz malo znanja o prometnim propisima i prometnoj kulturi osvojite nagrade.

objavio: Administrator   datum: 8. 10. 2019.

« Travanj 2020 »

Za vrijeme sata mobitelom se koristim:

Razno
 • Sigurno u prometu